Anugerah Pencapaian Pelajar (MAKJASA XI) | SEVENTEENTH COLLEGE
» ACHIEVEMENTS AND AWARDS » Anugerah Pencapaian Pelajar (MAKJASA XI)

Anugerah Pencapaian Pelajar (MAKJASA XI)

Anugerah Yang
Disandang

Nama Pemenang

Kursus Pengajian

Pencapaian

ANUGERAH JASA SUKAN
(OLAHRAGAWAN)

Mohammad Zulkurnain Bin Mohammad Ikhram

Bacelor Sains Dietetik

1.Peringkat Akhir Acara Lari Berpagar Interkolej 2014/2015

2.Suku Akhir Bola Baling Interkolej 2014/2015

3.Naib Johan Sukol Acara Petanque 2014/2015

4.Wakil Sukol Hoki Interkolej 2015/2016

5.Wakil Sukol Acara Melempar Cakera 2014/2015

6.Pengurus Tenis Lelaki 2014/2015

7.Majlis Tertinggi Mahasiswa 2015/2016

(Sekretariat Sukan)

ANUGERAHJASA SUKAN
(OLAHRAGAWATI)

Nur Aishah Binti Abdullah

Doktor Perubatan Veterinar

1.Johan Sukol Sofbol Interkolej 2012/2013

2.Naib Johan Sukol Sofbol Interkolej 2013/2014

3.Naib Johan Sukol Hoki Interkolej 2013, 2014, 2016

4.Separuh Akhir Bola Baling Interkolej 2012/2013

5.Suku Akhir Majlis Sukan Universiti-Universiti Malaysia (Masum) 2013/2014 (Sofbol)

6.Tempat Ke-3 Sukol Bol Jaring Interkolej 2013/2014

7.Majlis Tertinggi Mahasiswa 2013/2014 (Sekretariat Sukan)

ANUGERAH PUTRASAKTI BERJASA
(BUDAYAWAN)

Ng Yu Xuan

Doktor Perubatan

1.Naib Johan Festival Koir Interkolej 2012

2.Wakil Universiti Pertandingan Koir 2014

3.Pelakon Festival Teater Interkolej 2016

4.Tenaga Pengajar Festival Koir Interkolej

5.Tenaga Pengajar Malam Tunas Budaya

6.Pengacara Majlis Penutup Pesta Konvo 2016

7.Majlis Tertinggi Mahasiswa 2013/2014 (Sekretariat Kesenian & Kebudayaan)

ANUGERAH PUTRASAKTI BERJASA
(BUDAYAWATI)

Nur Syahirah Binti Zainuddin

Doktor Perubatan Veterinar

1.Anugerah Khas Juri Festival Teater Interkolej 2016 (Pelakon Wanita)

2.Pelakon Utama Terbaik Festival Teater Interkolej 2014, 2015

3.Johan Keseluruhan Majlis Kebudayaan Universiti-Universiti Malaysia (Makum) 2014,2015

4.Pengarah Festival Teater Interkolej 2015(Skrip Terbaik)

5.Tenaga Pengajar Malam Tunas Budaya 2014,2015,2016

6.Tenaga Pengajar Sinandung Irama Dikir Barat (Sidrat) 2015

7.Tenaga Pengajar English Drama 2015

ANUGERAH CENDEKIAWAN BERJASA

Marcos Popey Anak Jarit

Doktor Perubatan

1.Menunjukkan Prestasi Yang Cemerlang Dalam Program Doktor Perubatan

2.Tempat Pertama Ukm Open Tun Syed Nasir Medical Health Debate Championship

3.Naib Johan Festival Koir Interkolej 2013

4.Pengerusi Minggu Sains & Inovasi 2014

5.Timbalan Pengarah Minggu Sains & Inovasi 2013

6.Tenaga Pengajar Debat & Pidato Festival Bahasa Kolej Pendeta Za’ba 2016

7.Tenaga Pengajar Pidato Hari Belia Terbuka Ipt 2016

8.Tenaga Pengajar Debat Kesihatan Awam Interkolej 2016

ANUGERAH JASA KEPIMPINAN

Norhidayah Binti Badrul Hisyam

Bacelor Sains Bioperubatan

1.Naib Presiden I, Majlis Tertinggi Mahasiswa 2015/2016

2.Majlis Tertinggi Mahasiswa 2014/2015 (Sekretariat Blok & Kebajikan)

3.Pengarah & Kem Komandan Kem Leadtra Viii, Kolej 17 (2016)

4.Ditauliahkan Leftenan Muda Sempena Istiadat Pentauliahan Diraja Palapes Ipta Kali Ke-35

5.Fasilitator Minggu Perkasa Putra 2014, 2015, 2016

6.Fasilitator Kem Aspirasi Unggul VI, Kolej 17 (2015)

ANUGERAH JASA BAKTI

 

Siti Suraya Binti A. Latif

 

Bacelor Sains Bioperubatan

 

1.Setiausaha Agung I, Majlis Tertinggi Mahasiswa 2015/2016

2.Majlis Tertinggi Mahasiswa 2014/2015 (Sekretariat Kerohanian)

3.Setiausaha II Ultra Elite Boost Camp 2015

4.Fasilitator Ultra Elite Boost Camp 2014, 2015, 2016

5.Ahli Jawatankuasa Makjasa VIII, Ix, X (2013, 2014, 2015)

6.Setiausaha Mahabbah @17

7.Ahli Jawatankuasa Program Mobiliti Ke Maejo University Of Thailand

 

ANUGERAH KHAS PENGETUA

 

Mohammad Nazmi Bin Nizarimi

 

Bacelor Sains Kesihatan Persekitaran & Pekerjaan

1.Suku Akhir Ragbi Interkolej

2.Atlet Berbasikal Majlis Sukan Universiti-Universiti Malaysia (Masum)  2015

3. Majlis Tertinggi Mahasiswa Sesi 2014/2015 (Sekretariat Latihan & Kepimpinan)

4.Pengarah Kem Aspirasi VI 2014/2015

5.Timbalan Kem Komander Ultra Elite Boost Camp 2014

6.Ditauliahkan Leftenan Muda Palapes Darat Rejimen Askar Wataniah 2016

7.Ahli Jawatankuasa Disiplin Ultra Elte Boost Camp Iv 2016

 

ANUGERAH KILAUAN BERJASA

 

Norhidayah Binti Badrul Hisyam

 

Bacelor Sains Bioperubatan

1.Penerima Anugerah Jasa Kepimpinan Makjasa Xi (2017)

2.Anugerah Tokoh Harapan Makjasa X (2016)

3.Anugerah Khas Kolej Makjasa Ix (2015)

4.Ajutan Palapes Upm Kem Tahunan 2017

5.Komander Platun & Ketua Seksyen Kem Tahunan 2016

6.Sarjan Platun & Ketua Seksyen Kem Tahunan 2015

7.Ketua Seksyen Kem Tahunan 2014

 

 

Updated:: 14/07/2017

MEDIA SHARING

C1506442576